Pożar lasu Olszowa Droga - OSP Goniądz

Idź do spisu treści

Menu główne:

 
Pracowita sobota
 


21 kwietnia 2018r. około godziny 14.25 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mońkach zadysponował jeden samochód gaśniczy Jelcz do pożaru lasu przy miejscowości Olszowa Droga.Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono,że pali się poszycie lasu na powierzchni ok. 2 ha oraz drewniana stodoła na jednej z posesji.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru,oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek w tym jeden w obronie domu ,który znajdował się w odległości około 5m.Z chwilą przybywania kolejnych samochodów gaśniczych podawano kolejne prądy wody w natarciu na palący się las.Przy gaszeniu lasu wspomógł samolot gaśniczy,dokonując zrzutu wody.
Podczas dogaszania lasu używano również tłumic.
W akcji gaśniczej brało udział: 11 samochodów ratowniczo-gaśniczych i 54 strażaków z JRG Mońki,JRG nr 4 Białystok,JRG Grajewo,OSP Goniądz,OSP Downary,OSP Białaszewo,OSP Chojnowo,OSP Kulesze,OSP Osowiec,OSP Trzcianne oraz samochód operacyjny z KP PSP Mońki.

Zaraz po powrocie do remizy około godz. 20.25 dostaliśmy kolejne wezwanie do palących się traw w okolicy miejscowości Białosuknia.Po dojechaniu na miejsce zdarzenia działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się trawę.
W akcji gaśniczej brało udział OSP Goniądz oraz OSP Białosuknia.
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego