Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2017 - OSP Goniądz

Idź do spisu treści

Menu główne:

 
 
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2017
 


10 września na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goniądzu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody zorganizował Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP i Burmistrz Goniądza. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Monika Stefańska, dyrektor biura posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego, Zbigniew Męczkowski -Sekretarz Miejski, Krzysztof Harasiuk - Przewodnicząc Rady Miejskiej w Goniądzu, mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Stachurski Komendant Powiatowy PSP, kpt. mgr inż. Andrzej Beczko, Artur Wiatr – Radny Powiatu Monieckiego.
Uroczystość rozpoczęto Mszą św. w Kościele Parafialnym pw. św. Agnieszki, w której udział wzięli uczestnicy zawodów, zaproszeni goście oraz parafianie. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn z Białosuknii, Goniądza, Wólki Piasecznej, Downar i Osowca.
Zawody składały się z dwóch konkurencji:
1. Ćwiczenie bojowe polegające na dobiegnięciu przez zespól 6 osobowy z linii startu do miejsca ułożenia sprzętu na podeście, zbudowaniu linii: ssawnej zbudowanej z dwóch węży W-110 zakończonej smokiem, głównej z dwóch odcinków W-75 zakończonego rozdzielaczem kulowym i dwóch linii gaśniczych zbudowanych z dwóch węży W-52(razem 2 W-52) zakończonych prądownicą metalową, uruchomieniu motopompy i zassaniu wody, podaniu 2 prądów wody na obrotowe kółko znajdujące się na stojaku.
2. Bieg sztafetowy polegający na przebiegnięciu z prądownicą zawodników od linii startu między 5-cioma szeregowo ustawionymi tyczkami (miedzy tyczkami bieg slalomem), przeskoczeniu przez rów z wodą, obiegnięciu końcowej tyczki i powrót na linię startu tą samą trasą i przekazaniu prądownicy kolejnemu zawodnikowi.
Końcowa klasyfikacja drużyn ustalana została na podstawie łącznego czasu uzyskanego z dwóch konkurencji.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: OSP Goniądz z czasem 1,55,80
II miejsce: OSP Osowiec z czasem 2,00,39
III miejsce: OSP Białosuknia z czasem 2.08.10
IV miejsce: OSP Wólka Piaseczna z czasem 2,16,25
V miejsce: OSP Downary z czasem -,--,--

Więcej zdjęć goniadz.pl
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego