100 Lat OSP - OSP Goniądz

Idź do spisu treści

Menu główne:

Na przestrzeni 100 lat w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu przewinęło się kilka pokoleń strażaków, którzy w różnych warunkach społeczno-gospodarczych i politycznych zawsze z honorem ratowali ludzkie mienie i życie.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym odprawioną w intencji strażaków przez Ks. Proboszcza Grzegorza Pigla, Kapelana Straży Pożarnej w Białymstoku Ks. Wojciecha Ejsmonda i Ks. Marcina Karłowskiego. Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami z licznymi pocztami sztandarowymi jednostek OSP w asyście orkiestry do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się oficjalna część jubileuszu. Burmistrz Tadeusz Kulikowski przywitał przybyłych gości, strażaków, ich rodziny i mieszkańców gminy.
Obchody 100-lecia istnienia jednostki w Goniądzu były okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla strażaków. Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług nadał „Złoty Znak Związku” dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu. Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku dh. Jana Gradkowski, Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Mońkach – bryg. Maciej Bolek wręczyli druhom Złote, Srebrne i Brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Białymstoku brązową odznakę honorową „ Podlaski Krzyż Floriański” otrzymał druh Adam Jędrys.
W trakcie uroczystości Burmistrz Tadeusz Kulikowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Haffke dokonali uhonorowania strażaków listami gratulacyjnymi za wysługę lat, za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie. Wyrazy uznania dla druhów strażaków, gratulacje i podziękowania płynęły także od innych gości.

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego